באמת? מפעל סבונים ישראלי על שם איזבל? אז כן, סבונים על שם איזבל!

איזבל - סבוני מלכות
איזבל – סבוני מלכות

מי היתה איזבל: אם ישנה דמות נשית מלכותית אחת בהיסטוריה של עם ישראל – הרי שזו איזבל. נכון, לא בטוח שהיא היתה דמות חיובית למדי, אבל לא ניתן להטיל ספק במלכותיות שלה. היא היתה מלכה במלא מובן המילה. הסיפור שלה כולל את כל הרכיבים שמשמשים עד היום בסיפורי מלכות: נישואי אצולה, גינוני מלכות, דומיננטיות המעפילה על המלך, מניפולציות, ניצול השררה, תפקוד כאם המלך ובעיקר הסוף הטראגי. מעבר לזאת, הרצון לשמח כלות היה מרכזי בחייה ולשם כך היתה מוכנה לשנות את כל סדרי היום של ארמון המלוכה.

מה משמעות השם איזבל: לצערה הרב של איזבל, השם שלה מקבל משמעות די לא סימפטית בעברית של ימינו, אבל אם נקשיב לשמה במשמעותו המקורית נבין שאין מתאים ממנו לסבונים מלכותיים: איזבל – מלשון הרבה זבול, כלומר שפע דשן ועושר. איזבל – מלשון זְבֻל, מילה שמשמעותה דבר מה רם, נישא ומלכותי.

אבל למה לקרוא לסבון איזבל: דבר ראשון למה לא? – בעולם דשן בחשיבות עצמית וברצינות תהומית, קורטוב של הומור יכול רק להועיל. אבל מעבר לזה, סבוני איזבל מיוצרים ביד ועשירים בצמחיה הארץ ישראלית. ובעיקר, המפעל עצמו שוכן במקום הקרוב ביותר לארמונה ההיסטורי של איזבל, כשרוחה והרוחה ההיסטורית התנכית נושבת בכל פינה ומהווה מקור אינסופי להשראה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים