סבוני איזבל הוקם מרצון אישי לחזור לתחושה טבעית אך עם זאת חושנית. הרצון להנות מהסלפ של הקפה באותה תשומת לב כמו מהקפה עצמו הוליד מחקר אישי אחרי סוגי הספלים השונים, והרצון להנות מהסבון, מהתחושה שלו, הריחות והמרקם, כמו גם מהעומק האסוציאטיבי העומד מאחריו, הוליד את מפעל הסבונים האינטימי שנקרא סבוני איזבל.

האידיאל מאחרי סבוני איזבל הוא לא להיות עוד מפעל סבונים טבעיים שמתהדר בשורה של רכיבים הזהה בדיוק לכל האחרים, אלא לספק סבון שמעבר לאותה רשימת תכונות שודאי נכונה, גם מספקים הוויה יחודית:

סבונים חושניים: כל מפעל הסבונים התחיל להרצון לחוש סבון שמספר סיפור. כל מתכון מורכב מחומרים שמשתלבים אחד בשני כדי להעניק חוויה חושנית מלאה שמעל לכל מעשירה את הדמיון, את חוש הריח והתחושה היחודית על העור. הסבונים הינם חושניים במובן המקורי של המילה – סבונים שנועדו ליצר חוויה של חושים.

סבונים כמו פעם: לא סתם נבחרה מלכת ישראל ההיסטורית – איזבל, כדי ליצג את הסבונים. הסבונים מיוצרים על בסיס אותו התהליך בו הוכנו הסבונים הראשונים*. הסבונים כולם מיוצרים בעבודת יד, מהכנת הרכיבים ועד לחיתוך. כל הסבונים מיוצרים במפעל ביתי בו כל סבון זוכה ליחס אישי ויחודי, מהסיפור שבונה את המתכון ועד לחיתוך והאריזה.

סבונים טבעיים: הרכיבים השונים מהם מיוצרים סבוני איזבל הינם רכיבים טבעיים לחלוטין**. כל אחד מהרכיבים יכול וכנראה עולה על שולחנות המאכל בצורה כזו או אחרת. מעבר לזאת, התוספים הצמחיים השונים המשמשים ליצור הסבון נקטפים במיוחד לצורך הסבון לאחר גידול טבעי ואורגני. הצבעים שנוספים לסבון אינם תוספות סינטטיות אלא צמחים או מוצרים שונים טבעיים הנמצאים בשימוש בכל מטבח עשיר. כך שהתוצר הסופי – הסבון הינו סבון טבעי עשיר ויחודי.

ובעיקר – סבונים מעניינים: לא חסרים סבונים שטוחים וחסרי עניין. אותם לא נייצר. כאן כל סבון נובע מחשק מסויים, מעונה או פריחה. כל סבון מכיל מאחריו רצון או סיפור. לפעמים הסיפור הגיוני כמו סבון בריאות, לפעמים קשור לעונה ולפעמים פשוט משעשע עד אי שפיות. אבל העיקר מעניין.

 

 

 

———–

* הכוונה כמובן לסבונים שיוצרו לאחר גילוי הסודה כאוסטית. לפני כן היו רק סבונים נוזליים דלוחים.

** הסבונים הינם טבעיים ככול שסבון יכול להיות. כל הסבונים הקשים מיוצרים בתוספת מלחים סינטטים שמתנדפים בתהליך היצור, ולכן כולם טבעיים בתוספת *. מי שטוען אחרת כנראה חוטא כלפי האמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים